Małe dziecko w basenie ogrodowym – o czym trzeba pamiętać

Pluskanie się w wodzie to uwielbiany przez dzieci sposób spędzania czasu. Zabawa w basenie ogrodowym sprawi mnóstwo radości i starszym, i najmłodszym dzieciom. Jeśli będzie się pamiętać o kilku zasadach, to jest to zabawa bezpieczna.

Niemowlę w baseniku ogrodowym

Basen ogrodowy można sprezentować nawet niemowlakowi. Dziecko w wieku kilku miesięcy szczególnie odczuje przyjemność z bycia w wodzie. Przypomni mu środowisko, które jeszcze nie tak dawno było dla niego naturalne. Niemowlę będzie zachwycone. Dla najmłodszych wybiera się płytkie baseny. Napełnia się je niewielką ilością wody. Dzięki temu dziecko będzie bezpieczne, nawet gdyby się przewróciło. Kiedy wody jest niewiele, to szybko nagrzewa się ona od słońca. Nawet płytki basen dla dzieci nie zwalnia rodziców z konieczności pilnowania dziecka. Niemowlę może znajdować się w wodzie jedynie, kiedy jest pod okiem osoby dorosłej.

Bezpieczna zabawa w basenie ogrodowym

Woda będzie chłodna. Latem jest to zaletą, ponieważ wejście do niej zapewnia ochłodę. Trzeba tylko pilnować, aby nie była zimna. Zanim włoży się do niej dziecko, basen z wodą musi pobyć trochę na słońcu. Czy może on pozostać na słońcu, kiedy jest w nim dziecko, to już zależy. Trzeba pamiętać o ogólnych zaleceniach dotyczących przebywania na świeżym powietrzu w czasie upałów. Niebezpieczne jest połączenie:

– upały,

– godziny od 11 do 16,

– miejsce nasłonecznione.

Przy bardzo silnych upałach najlepiej jak dziecko w tych godzinach spędza czas w domu. Przy zwykłych gorących dniach może ono bawić się w wodzie na zewnątrz. Trzeba jednak wtedy basen dla dzieci przestawić w cień. Na słońcu może on znajdować się rano oraz w późnych godzinach popołudniowych.

Co z wodą w małym basenie?

Zasady dotyczące wody to: odpowiednia jej ilość, lekkie ogrzanie przez słońce, dbanie o czystość. Konieczność zachowania czystości nie oznacza, że za każdym razem wodę należy wylewać. Jest już nagrzana i może służyć kolejnego dnia od wczesnych godzin. Jeśli niczym się nie zabrudziła, to może zostać. Na noc należy basen dla dzieci przykryć. Co pewien czas trzeba ją wylewać. Jeśli nie było do niej wlewane nic, co mogłoby im zaszkodzić, to można jej użyć do podlania roślin.

Basen w ogrodzie to mnóstwo radości dla dziecka. Woda chłodzi, można się w niej pluskać, bawić. Napełniony wodą basen to latem ulubione przez dzieci miejsce w ogrodzie. Kiedy jest to płytki basen, to dbanie o niego nie jest problemem. Zasady bezpieczeństwa także są łatwe w stosowaniu. To zdroworozsądkowe reguły. Dotyczą słońca oraz wody. Trzeba tylko pilnować, by chcąc dziecku jak najszybciej zapewnić frajdę, o żadnej z nich nie zapomnieć.

 

Czy warto kupować zabawki do ogrodu?

Poradniki o zabawkach do ogrodu

Zabawki do ogrodu to bardzo cenny nabytek, umilający dzieciom czas. Rodzice czasami zastanawiają się, czy warto je kupować, ze względu na bezpieczeństwo dzieci. Można się o tym przekonać kupując książki na ten temat, których jest w księgarni dosyć dużo. Są one podzielone na różne tematy pod względem różnorodności zabawek oraz wieku dzieci. Na pewno pokażą czy zabawki są bezpieczne, na co rodzice mają zwracać uwagę podczas zakupu, a także jakie warunki atmosferyczne są najlepsze. Są to poradniki z bogactwem zdjęć, opisów, a także wieloma instrukcjami i porównaniami. Dzięki temu rodzice mogą zapoznać się z rodzajami zabawek do ogrodu na rynku, poczytać o producentach oraz o tym z jakiego materiału są one wykonane. Najbardziej znane to dmuchane zabawki ogrodowe, ale też huśtawki, karuzele, mini place zabaw, gumowe zabawki dekoracyjne i wiele innych. W poradnikach baczną uwagę zwraca się na jakość wykonania, drobne elementy zabawek, a także ogólne bezpieczeństwo. Na pewno jest mowa o certyfikatach, a także o użytkowaniu zabawek w letnim okresie. Dzięki temu rodzice mogą wybrać bardziej ekologiczne zabawki do ogrodu, tym bardziej, że do wyboru są także drewniane.

Popularność zabawek ogrodowych

Książki o zabawkach ogrodowych mają również część przeznaczoną dla dzieci, by same mogły się uczyć o ich użytkowaniu. Wspólne czytanie z rodzicami jest nie tylko frajdą, ale ważną częścią nauki. Dopiero wtedy można zabawki kupować i je nadmuchać czy zamontować. Poradniki są pomocne również wtedy, kiedy nie ma możliwości, aby z kimkolwiek porozmawiać o tym, a i sprzedawcy nie zawsze wszystko wiedzą. Natomiast wiedza jest doskonale poukładana, zawiera wszystko co niezbędne, by rodzice dowiedzieli się jak najwięcej o zabawkach ogrodowych. Oczywiście są również podane przykładowe zabawki oraz ich ceny, montaż, czy nawet sposób czyszczenia. Co roku pojawiają się w sprzedaży coraz to nowsze zabawki do ogrodu, dlatego rodzice powinni jak najwięcej się o nich dowiedzieć. Można dodatkowo wyposażyć się w poradniki elektroniczne, które są tańsze i na bieżąco śledzić ten letni i modny trend. Książki mogą także pokazać, jakie zabawki kupić dzieciom przedszkolnym, a jakie dzieciom w wieku szkolnym, ponieważ są to ogromne różnice. Ponadto trzeba wiedzieć, ile musi być miejsca w ogrodzie by dzieci mogły bezpiecznie z nich korzystać, a także co zrobić jeśli zabawka zostanie uszkodzona. Takie aspekty są bardzo ważne i trzeba o nich wiedzieć jeszcze przed zakupem, dlatego książki są tak pomocne. Można po nie sięgnąć w każdej chwili ze swojej biblioteczki, tym bardziej, że mogą być nawet podane adresy sklepów, gdzie warto kupować sprawdzone zabawki.

 

Jaki basen ogrodowy wybrać?

W ogrodzie konieczny basen

Nie ma w zasadzie niczego lepszego jak wypoczynek na własnym kawałku ziemi. Wystarczy choćby kawałek ogródka przed domem czy też działa rekreacyjna. Mając ten swój zielony zakątek może się do woli w nim relaksować. Na pewno strzałem w dziesiątkę będzie kupno basenu. W basenie ochłodzimy się, popływamy, poopalamy, a nasze dzieci mogą szaleć cały dzień. Skoro już wiemy, że basen ogrodowy to świetny pomysł, to powinniśmy się na jakiś konkretny basen zdecydować. Z tym mamy jednak problem, ponieważ wybór jest naprawdę ogromny. Pierwszy rodzaj basenu to oczywiście basen dmuchany. Baseny te to najmniejsze warianty, a jednocześnie najtańsze. Czasami mogą być nawet spore, ale są płytkie. W związku z tym są idealne dla dzieci. Wody dla dorosłych w tego rodzaju basenie jest jednak zbyt mało. Ich główną zaletą jest bardzo niska cena. Można taki basen kupić nawet za mniej niż 100 złotych. Nie mają pompy filtrującej czy też podłączeń do napełniania wody. Woda w takich basenach bardzo szybko się nagrzewa i z jej wylaniem nie mamy żadnego problemu. Dla dzieci oraz do szybkiego ochłodzenia nadaje się idealnie. Musimy jednak wiedzieć, że woda, która w takim basenie jest trzymana zacznie zielenieć po mniej więcej tygodni. Dno zaś robi się śliskie. Oczywiście gdy nie stosujemy chemii żadnej. Raczej doraźne jest to rozwiązanie.

Baseny rozporowe

Kolejny rodzaj basenu to basen rozporowy. Jest to basen, w którym dmuchamy jedynie kołnierz. Reszta się zwęża ku samej górze. Zatem wraz z napełnieniem wodą, rozpiera się same podłoże. Baseny rozporowe mają bardzo różne średnice jak i także głębokości. Są jednak o wiele tańsze od swoich odpowiedników stelażowych. Zazwyczaj są jednak płytsze, ale zaś się szybciej rozkładają. Również je trudno napełnił do poziomu maksymalnego. Kolejna zaleta to fakt, że nie sprawia trudności nam wejście do basenu, ani też wyjście z niego. Nie potrzebujemy żadnej drabinki. Kołnierz jednak jest łatwo przebić. Chociażby przez psa. Zatem dla właścicieli czworonogów poleca się stelażowy basen. Musimy także mieć świadomość, że rozporowe baseny jest trudniej przykryć. Kołnierz sprężynuje, a więc nawet dwie osoby mogą mieć z tym problem.

Baseny stelażowe

Jak sama nazwa wskazuje stelażowy basen utrzymywany jest na stelażu specjalnym. Basen ten jest o wiele droższy, ale także wyższy. Do modeli większych jest dołączana drabinka. Basen stelażowy nieco trudniej się rozstawia. W pierwszej kolejności powinniśmy złożyć stelaż, a dopiero później sam basen napełniamy wodą. Jest to jednak największy basen, który bardzo przypomina już basen normalny.